Ultex_07
Ultex_09Ultex_05

Podstawową działalnością firmy „Ultex-pol” Sp. z o.o. jest sprzedaż hurtowa tkanin na artykuły dziecięce. Jej początki sięgają roku 1989, od którego, przechodząc szereg zmian, stała się podmiotem prawa handlowego. Wieloletnie doświadczenie w handlu na rynku krajowym i międzynarodowym spowodowało, iż spółka „Ultex-pol” Sp. z o.o. stała się zarówno poważnym partnerem dla liczących się producentów w branży włókienniczej w Polsce jak i za granicą. Aktywna współpraca z fabrykami w Polsce i na świece należy do ważnych zadań firmy.

Firma zatrudnia profesjonalnych plastyków, którzy starają się nadążać za nowymi trendami i wymaganiami rynku. Zagadnienia dotyczące produkcji i technologii nowych artykułów konsultowane są ze specjalistami z fabryk dostarczających tkaniny. Próby poprzedzające wykonanie pierwszych partii nowych artykułów przeprowadzane są przez wyspecjalizowane laboratoria i działy techniczne producentów tkanin. Istotne jest również koordynowanie wymienionych działań ze strategicznymi odbiorcami firmy, ponieważ cały efekt tworzonych dla nich, oryginalnych kolekcji, zależy od właściwego dopasowania do siebie wszystkich czynników składających się na produkt końcowy.

Znamienną cechą towarów, którymi dysponuje hurtownia „Ultex-pol” jest ich polskie pochodzenie oraz najwyższa światowa jakość. Świadczą o tym międzynarodowe certyfikaty jakości, pozwalających im zaistnieć na wszystkich rynkach, zarówno na terenie Europy Wschodniej jak i na obszarze poszerzonej Unii Europejskiej. Firma troszczy się również o to, aby sprzedawane przez nią materiały były zgodne z normami dotyczącymi produktów przeznaczonych dla dzieci.